Sutaupyk! Drauskis geriausiomis kainomis

Ekspertai

Olivija Blažiūnienė

Olivija Blažiūnienė

Projektų vadovė - draudimo brokerė

Rasiu jums priimtiniausią ir labiausiai tinkamą sprendimą.

Naujienos

Apsisprendimas dėl pensijų kaupimo - iki lapkričio 30 d.

2013 m. liepos 3 d.
 
Seimas antradienį ypatingos skubos tvarka priėmė Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas. Jomis nustatyta, kad žmonės apsispręsti, kaip kaups savo būsimąją pensiją, turės ne iki šių metų rugsėjo 1 d., kaip buvo nustatyta iki šiol, bet trimis mėnesiais ilgiau – iki lapkričio 30 d.

„Dabar įstatymo numatyta būtinybė per penkis mėnesius – nuo šių metų balandžio iki rugsėjo – apsispręsti dėl to, kokiu būdu bus kaupiama būsimoji pensija, yra akivaizdžiai per trumpa. Iki šiol labai nedaug žmonių yra apsisprendę – apie 150.000. Iš jų tik apie 4.000 nusprendė grįžti į „Sodrą“, visi kiti lieka privačiuose fonduose. Todėl pritarėme pasiūlymui suteikti galimybę ramiau, nesiverčiant per galvą per šiuos vasaros mėnesius, apsispręsti iki lapkričio 30 d.“, – kalbėjo Kristina Miškinienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė.

Ši data pasirinkta dėl to, kad paskutiniais šių metų mėnesiais Seimas ir Vyriausybė turės apsispręsti dėl kitų metų valstybės ir „Sodros“ biudžetų, kiek juose reikės numatyti lėšų pensijų reformai įgyvendinti. Tai savo ruožtu priklausys nuo apsisprendusiųjų likti privačiuose pensijų fonduose arba grįžti į „Sodrą“ skaičiaus.

Parlamentaras Mečislovas Zasčiurinskas, Darbo partijos atstovas, siūlė nustatyti, kad apsisprendimo laikas būtų gerokai ilgesnis – 2014 m. liepos 1 d. Tačiau tam parlamentarų dauguma nepritarė ir patvirtino Seimo komiteto pasiūlytąją lapkričio pabaigos datą.

Nuo šių metų balandžio 1 d. galima iš antrosios pakopos pensijų fondų grįžti į „Sodrą“ arba likti pensijų fonduose. Pasiliekantys pensijų fonduose dar gali spręsti, ar skirti papildomų lėšų kaupimui, ir taip gauti valstybės paskatą.

Nauji pensijų fondų dalyviai gali rinktis tik du būdus – vien „Sodrą“ arba dalyvaujant antrojoje pakopoje skirti ir papildomų lėšų kaupimui ir taip gauti valstybės paskatą.

Nuo 2016 m. papildomos asmens lėšomis mokamos įmokos dydis sieks 2% dalyvio draudžiamųjų pajamų, iš valstybės biudžeto mokamos įmokos dydis – 2% vidutinio šalies darbo užmokesčio.


Šaltinis: http://vz.lt/?PublicationId=d83da541-82c2-4c70-8ec5-1786c7192476&ref=powerlinklist