Mes jums padėsime rasti geriausią sprendimą

Garantuota pensija

Ar pagalvojote, kaip sektųsi gyventi, jei nuo rytojaus gautumėte iki 40 proc. savo šiuo metu gaunamų pajamų? Patirtis rodo, kad tokio dydžio pajamos dažniausiai gaunamos išėjus į pensiją, todėl apie būsimą savo pensiją pradėkite galvoti jau šiandien! Užsitikrinti didesnes pajamas išėjus į pensiją gali kiekvienas, priėmęs sprendimą dalyvauti pensijų kaupimo sistemoje.

Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo sistemą sudaro trys pakopos:

I pakopa – senatvės pensija iš SoDros;

II pakopa – senatvės pensijos dalis kaupiama II pakopos pensijų fonduose;

III pakopa – senatvės pensijos dalis kaupiama savanoriškai (nuosavomis kaupiančiojo lėšomis) III pakopos pensijų fonduose arba per gyvybės draudimą.

Ar žinote, kad pagal 2012 metais priimtus naujus LR Pensijų kaupimo sistemos reformos bei LR Pensijų įstatymo pakeitimus:

  • Nuo 2013 m. sausio 1 d. įmokos dydis, pervedamas iš „Sodros“ į II pakopos pensijų fondus didės nuo 1,5 proc. iki 2,5 proc.;
  • Nuo 2013 m. balandžio 1 d. iki lapkričio 30 d. laukia labai svarbus laikotarpis visiems kaupiantiesiems pensijų fonduose, nes reikės rinktis ar pasinaudosite galimybe sukaupti daugiau.
  • Nuo 2013 m. tie, kurie naujai pasirašys pensijos kaupimo sutartis, pradės kaupti anksčiau – praėjus 3 mėn. nuo sutarties sudarymo;
  • Nuo 2013 m. daugiau sutaupysite – mažėja pensijų kaupimo bendrovių taikomi administraciniai mokesčiai – didėja nauda kaupiantiesiems.

Nuo 2013 m. balandžio 1 d. iki lapkričio 30 d. visi kaupiantieji II pakopos pensijų fonduose turės pasirinkti iš šių variantų:

I variantas: stabdyti socialinio draudimo įmokų pervedimą į pensijų fondus ir nuo 2014 m. likti tik „Sodros“ sistemoje. Vėliau nutarus  atnaujinti dalyvavimą kaupime (atnaujinus dalyvavimą, kaip ir iki šiol bus pervedama tik nustatyto dydžio socialinio draudimo įmokos dalis), žmogus tokią galimybę turės (nuo 2014 m. sausio 1 d. ir vėliau). Tam reikėtų parašyti prašymą pensijų kaupimo bendrovei (tačiau dar kartą stabdyti kaupimo nebebus galima);

II variantas: dalyvauti pensijų kaupime ankstesnėmis sąlygomis, t.y. į pensijų fondus pervedant tik nustatyto dydžio socialinio draudimo įmokas;

III variantas: tęsti kaupimą prisidedant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės biudžeto pateikus pensijų kaupimo bendrovei sutikimą dėl papildomos įmokos mokėjimo. Vėliau šio susitikimo atsisakyti negalima.

Naujoji tvarka (tai yra, trečias variantas) bus taikoma visiems naujiems II pakopos pensijų fondų kaupimo dalyviams, sutartis pasirašantiems nuo 2013 m. sausio 1 d. Jie kaupime dalyvaus jau naujomis sąlygomis (2+2+2), galimybių stabdyti dalyvavimo jie neturi.

Kreipkitės tel. nr. +370 46 210319 arba el. paštu info@ban-vita.lt ir Jums bus suteikta detali informacija apie faktinę Jūsų uždirbtą pensiją šiandien bei galimybę užsitikrinti norimo dydžio pensiją ateityje.